Editörlerden

Gündemin çok hızlı değiştiği, konuların katlanarak arttığı, ilgi odaklarının her an güncellendiği, zamanın ve hızın öneminin git gide arttığı yeni bir dönemdeyiz. Bilginin su gibi aktığı, bilgiye ulaşma imkanın da ama aynı zamanda doğru ve güvenilir bilgiye ulaşmanın da bir o kadar zorlaştığı günlerdeyiz.
 
Bir yandan da şu an için nüfus artışı, iklim değişikliği, kuraklık, GDO, toprak, açlık, adil gıda dağılımı, hijyen, akıllı tarım, tarım 4.0, yerli üretim/ithalat, ucuz gıda-güvenilir gıda gibi konular vazgeçilmez durumda gündemdeki yerini koruyorlar.
 
Bu konuların yanında dünyanın dört bir yanındaki ve hatta hemen yanı başımızda ve içimizdeki terör, savaş, taciz, demokrasi(!) gibi hayatımızın bir parçası haline gelmiş, ne yazık ki adeta normalleştirilmiş meseleler de gündemden hiç düşmüyor.

Sıkıntılar ve sorunlar büyük!

Apelasyon E-Dergi olarak 4 yıldır yayın hayatındayız. 4 yıldır tarım, gıda, turizm ve sağlık ile ilgili önemli konulara, güncel konulara değinmeye çalıştık. Bilgimizi gönülden bir şekilde sizlerle paylaştık. Siz sordunuz biz cevapladık. Siz istediniz bizler yazdık. Bu noktada dünyaya bir güzellik, iyiye doğru bir karınca adımı kadar dahi olsa katkıda bulunmaya çalıştık, çalışıyoruz. Ocak sayımızda da yine bu gönülden paylaşımımızı yaptık.

Yeni bir yıla başlıyoruz. Yeni yıl, yeni heyecan, yeni konular... Bu sayıya daha bir özendik, daha bir istekli hazırladık. Gündemi bırakıp “Apelasyon Gündemi” yaratalım dedik. Bu sefer biraz anın tadını çıkaralım, rahatlayalım, farklı bakalım, daha çok OKUYALIM dedik. Bırakın kendinizi Apelasyon E-Dergi'nin sayfalarına, alın tarafsız ve doğru bilgiyi.

Baştan beri söylediğimiz bir şey var:
Kapıyı çalan herkese kapımız açık çünkü biz Apelasyon Ailesiyiz ve herkese kollarımız açık bekliyoruz. Niyetimiz güzel... Gelin birşeyleri birlikte güzelleştirelim; şu dünyaya, şu güzel memlekete iyi niyetle miniminnacık da olsa bir katkımız olsun.

Yeni yılınız kutlu olsun…
 
 

YORUMLAR

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan www.apelasyon.com sorumlu tutulamaz.