Apelasyon E Dergili 4. Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi 6-8 Aralık tarihinde

Gastronomi sektörünün en büyük buluşması Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi, “Uluslararası Tadım Etkinliği”  ile katılımcılarını lezzet dolu bir yolculuğa çıkıyor.

Apelasyon E Dergi olarak bizim de yanında olduğumuz bu yolculukta sizleri çok özel anlar, çok farklı şovlar, çok interaktif etkinlikler bekliyor.

Gastronomi turizminin Türkiye’deki adresi olmaya hazırlanan Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi, akademik oturumlar, sektörden önemli isimlerin konuşmacı olarak katıldığı panel oturumları, yerli yabancı şeflerin yemek workshopları, profesyonel uzmanlar ile tadım atölyeleri, gün boyu stantlarında tadım yapan gıda firmaları ve restoranların katılımıyla Türkiye’nin gastronomi zenginliğini gözler önüne serecek.

Türkiye’nin gastronomi turizmi alanındaki en önemli buluşması; 4.Uluslararası Gastronomi Turizmi KongresiT.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde 6-8 Aralık 2018 tarihleri arasında fuarizmir’de gerçekleşecek. İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. (İZFAŞ) ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ve ortaklığıyla düzenlenen kongre, 12. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ile eş zamanlı olarak organize ediliyor.

Çimstone, kongrenin ikinci kez ana sponsorluğunu üstlenirken lezzet diyarı olan Gaziantep ve Kastamonu  Belediyeleri yine Destinasyon Sponsorları olacak. Bu yıl dünyaca ünlü yemek yarışması Bocuse d’Or temsilcileri de kongredeki yerlerini almış durumda. Gastronominin bölge turizmine olan katkılarının konuşulacağı kongrede,  akademik bildirilerinin yer aldığı bölüm İzmir Ekonomi Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi işbirliği ile yürütülüyor. İzmir Profesyonel Aşçılar Derneği tarafından desteklenen, 6 - 8 Aralık 2018 tarihlerinde fuarizmir’de düzenlenecek olan 4. Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi, gerek konuşmacıları ve gerekse katılım sağlayacak ülke ve şehirler açısından uluslararası bir önem arz ediyor.

#gastronomi #turizm #kongre #apelasyon #mutfaksanatları #duyusalanaliz #zeytinyağıtadımı #şaraptadımı #TastingStory