Öğrenci arkadaşlar, 20-22 Nisan 2019 tarihindeki Ulusal Tarım Öğrenci Kongresi'ni şimdiden not edin.

Bu sene 9.su düzenlenecek olan Ulusal Tarım Öğrenci Kongresi (UTOK) Bursa Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi yürütücülüğünde gerçekleşecek.
 
20-22 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleşecek olan kongreye Türkiye’nin dört bir yanından Ziraat Fakültesi öğrencileri belirledikleri konularda sözlü ya da poster sunumu şeklinde katılmaları gerekiyor. İlkini Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Topluluğu’nun başlattığı kongre, her sene farklı bir şehirde gerçekleşiyor.
 
9 yılda tüm Türkiye’ye yayılan “Ulusal Tarım Öğrenci Kongresi” geleceğin ziraat mühendislerinin hem birbirleri ile hem de özel sektör ile buluşma noktalarından biri.
 
Dünyanın yeni savaş araçlarının “Tarım ve Gıda” olduğu dünyamızda Ziraat Mühendislerine ve Gıda Mühendislerine her zamankinden daha çok iş düşeceği kesin. Tüm Anadolu’ya yayılmış olan bu güzel kongre ziraat fakültesi öğrencilerimizi mesleğe ısındırma, gelecek planları yapma ve kendilerinin farkına varmaları açısından çok önemli.
 
Gelecek ziraat mühendislerinin ellerinde diyerek tüm meslektaş adaylarımızı kongreye bekliyoruz.
 
Haber; Apelasyon Genç ekibi ve Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü son sınıf öğrencisi Arda YAPANMIŞ tarafından kaleme alımıştır.
 
Bir önceki kongreden bir kare