Sommeliers’ Selection Türkiye 2018 17-18 Şubat 2018 tarihinde The Marmara Taksim'de...

ÖNEMLİ UYARI: Sommetliers' Selection Türkiye 2018 Kasım ayında bir kez daha yapılacaktır.  Yani 2018 yılı içinde ikinci defa bu etkinlik düzenlenmiş olacak.

Kayıt için: http://www.gurmeajanda.com/event/sommeliers-selection-turkiye-2018-kasim/

Sommeliers’ Selection 2018 başlıyor
Dünyaca ünlü sommelier’ler Türk şaraplarını değerlendirecek

 
Dünyanın en prestijli sommelier’lerinden Frank Kämmer MS ve İsa Bal MS, ikincisi gerçekleşecek ve şarap sektörünün, gastronomi turizminin gelişmesine büyük katkı veren “Sommeliers’ Selection Türkiye 2018” ile Türkiye seçkilerini belirleyecekler.

Bu buluşmada, sektörün durumu, bağcılıktaki son gelişmeler, turizm ve gastronomi turizmi ilintili konuların da ön plana çıkacağına inanıyoruz.
 
17-18 Şubat 2018 tarihleri arasında The Marmara Taksim’de gerçekleştirilecek olan  Sommeliers’ Selection Türkiye 2018, dünyaca ünlü şarap uzmanları Frank Kämmer MS ve İsa Bal MS’ı ağırlayacak. Şarap üreticilerini, HoReCa mensuplarını ve uzmanlarını buluşturacak etkinlik, iki bölümden oluşacak: Walk Around Tasting başlıklı tadım bölümü ve uzmanlarla birlikte şarapların değerlendirileceği Master Class.

Türkiye’nin dört bir yanında 200’den fazla lezzet: “Walk Around Tasting”
Sommeliers’ Selection Türkiye 2018 kapsamında iki gün boyunca saat 10:00-18:30 arası devam edecek Walk Around Tasting bölümünde katılımcılar; üzüm çeşitlerine, kupajlarına ve gövdelerine göre kategorize edilen şarapları deneyimleyebilecek ve benzer ürünlerin birbirleri ile terroir ve üretici yorum farklarını yan yana görebilecekler. Bu bölümde, katılımcılar üretici firmaların yetkilileri ile konuşarak üretim teknikleri konusunda sorular sorma olanağına da sahip olacaklar.


 
Ustalar Türkiye şaraplarını değerlendiriyor: “Master Class”

2008’de Avrupa’nın en iyi sommelier’si seçilen İsa Bal MS ve dünyanın en iyi sommelier’lerinden kabul edilen The Court of Master Sommeliers Europe Yönetim Kurulu üyesi Frank Kämmer MS, sınırlı sayıda katılımcıya açık olan Master Class’ta Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen şarapları tadarak kendi yorumlarını ve değerlendirmelerini katılımcılarla paylaşacak.

Cumartesi ve Pazar günleri saat 15:00-17:00 arası, iki defa gerçekleştirilecek Master Class’larda katılımcılar dünyanın en iyi sommelier’leri tarafından kör tadım ile belirlenmiş ürünleri onlarla birlikte tadacaklar ve ilk ağızdan yorumlarını dinleyebilecekler. Master Class’a giren katılımcılar ayrıca tadımdaki ürünlere puan verecekler ve sonuçlar “Connoisseurs’ Selection” başlığı altında sıralanarak duyurulacak.

Bilgi İçin: http://www.gurmeajanda.com/event/sommeliers-selection-turkiye-2018/