GREEN AGRICULTURE INITIATIVE AWARD Ödülü "VİTA LONGA" projesine

DOĞA DOSTLARI’NA ULUSLARARASI ÖDÜL
 
Ülkemiz tarım sektörünü bir araya getiren Growtech Eurasia 2017 (https://www.growtech.com.tr)de düzenlenen ödül töreninde; ülkemizde tarımın asıl doğasına dönüşünü özleyen herkes için derin bir anlam taşıyan “Vita Longa projesi yeni bir ödül daha aldı.
 
Nadir ödüllerden biri olan “GREEN AGRICULTURE INITIATIVE AWARD” ödülünün takdimini, doğa dostu bitki sağlığı ürünlerinin üretimde büyük ilerleme kaydetmiş ve konusunda öncü olan ve üst düzey bir katılım ile ödül törenine iştirak eden T-Stanes Firması (http://www.tstanes.com) Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mrs. LAKSHMI NARAYANAN yapmıştır. Sayın Mrs Lakshmi, Ülkemiz tarımı ve bitki sağlığı uygulamalarında doğa dostu ürünlerin kullanımı için, Agrobest Grup’un (www.agrobestgrup.com) taşıdığı yüksek sorumlulukla, yaptığı yatırımlar ve verdiği hizmetler ile layıkıyla yerine getirdiğini ifade etmiş ve Agrobest Grup Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Faruk Eroğlu’na büyük anlam taşıyan ödülü takdim etmiştir.
Sayın Dr. Mehmet Demirci ödül töreninin ardından şu açıklamayı yaptı;
 
Söz konusu doğa dostu bitki sağlığı ürünlerimizin, portföy ve saha derinlik çalışmaları son 7 yıldır firmamızın konusunda çok deneyimli ekibi tarafından yürütülmektedir. Aynı zamanda Tarım Bakanlığımızın 2023 hedeflerinden olan, bitki koruma uygulamalarının %25 oranında doğa dostu ürünlerle gerçekleştirilmesi hedefine ulaşılmasında, çalışmalarımızın büyük önem taşıdığına inanıyoruz. Kayda değer yatırımlarla ilerleme ve yükseliş trendine girmiş olan Vita Longa projemiz, ülkemizde olduğu kadar dünyanın birçok ülkesinde de sağlıklı gıda üretiminde öncü bir model olacaktır”.