GROWTECH EURASİA Antalya Tarım Fuarında Ege Üniversitesi Öğrenci Grubu Dev Kadrosu İle Gövde Gösterisi Yaptı.

GROWTECH EURASİA ANTALYA TARIM FUARI GERÇEKLEŞTİ

29 Kasım - 2 Aralık 2017 tarihleri arasında ziyaretçilerine kapılarını açan Growtech Eurasia Antalya Tarım Fuarı 17. yılında da büyük ilgi gördü. 

Türkiye ve Orta Asya'nın en büyük fuarı olan Growtech Eurasia, Antalya Expo Center'da 50 bin m2 alanda Amerika, Afrika, Asya ve Avrupa kıtalarından 30 ülkeden 800 firmanın katılımı ile gerçekleşti. Fuarda son teknoloji tarım ürünleri tanıtılırken diğer yandan tohum, bitki koruma ve bitki besleme firmaları ürünlerini tanıttı. Gerek üretici gerekse ziraat mühendisleri, ziraatın önde gelen firmalarıyla tek bir çatı altında buluşma fırsatı yakaladı. Growtech Eurasia'nın her yıl hem tarım sektörüne hem de kente bereket getirdiğini belirten Growtech Marka Direktörü Engin Er, "Turizm açısından bakarsak havayolu şirketleri ek seferler koydu, şehir içinde ve Antalya Expo Center'a yakın tüm oteller, lokantalar dolu, taksiler çalışıyor. Growtech Eurasia Antalya'ya bereket getiriyor" dedi. 

Bu yılı yaklaşık 80 bin ziyaretçi ile kapatan Growtech Eurasia gelecek sene için 85 farklı ülkeden 85bin ziyaretçiyi hedefliyor.

ANTALYA TARIM FUARINA KATILAN 

EGE ÜNİVERSİTESİ ZİRAAT FAKÜLTESİNİN ÇAĞDAŞ ÖĞRENCİLERİ

92 KİŞİLİK DEV KADROLARI İLE

FUARDA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI

ve TÜRK TARIMININ GELECEĞİNİN EMİN ELLERDE OLDUĞUNU GÖSTERDİ

Fuara sektörde önde gelen katılımcılar ve üreticiler ile birlikte çeşitli üniversitelerin öğrenci toplulukları da katılım sağladı. 92 kişilik Ege Üniversitesi ekibine eşlik eden Apelasyon E Derginin genç yazarları; öğrencilerin yüksek ilgisine ve firmaların öğrencilere vermiş olduğu değere tanık oldu. Ege Üniversitesi öğrencileri, önde gelen ziraat firmalarının tanıtımını, çalışma alanlarını ve ürünlerini dinlerken; firmalar öğrencilerin sorularını dikkatle cevapladı. Bununla birlikte Ege üniversitesi öğrencileri yenilikçi ve inovatif teknolojiler ortaya koyan firmaların paylaştığı başarı dolu yol haritası ile ilham buldular.  

Çağı yakalama yolunda adım atan  Ege üniversitesi öğrencileri,

Türkiye’nin Tarımsal geleceğin parlak olduğunu tüm katılımcılara gösterdi. 

Haber + Fotoğraf: Apelasyon Genç Ekibi'nden Ali Mesut KARSLI, Pelin PEKGÖZ