Seferihisar Belediyesi 18. Mandalina Şenliğini 17-18-19 Kasımda düzenleyecek.

Seferihisar’da Turuncu Bayram!

Seferihisar Belediyesi 18. Mandalina Şenliğini 17-18-19 Kasımda düzenleyecek.

Seferihisar’da dünyanın en kaliteli mandarinlerinden olan 'Satsuma Mandarin'in hasat dönemi şenlikle kutlanıyor. Seferihisar’ın yerel ürünü haline gelen Satsuma Mandarini’nin namına yaraşır şenlik için Türkiye’nin birçok ilinden ziyaretçiler katılıyor. Her yıl Kasım ayında düzenlenen ve büyük ilgi gören mandalina şenliği bu yıl üç gün serecek. Şenlikte, keyifli yarışmalar ve şovların yanı sıra, Feridun Düzağaç konseri ve Doğukan Manço’nun “Adam Olacak Çocuk” gösterisi yer alacak.

Şenlik, Seferihisar’ın marka ürünü olan Satsuma Mandarini'nin bilinirliliğinin arttırılması ve yerel ürünün korunması amacıyla üretici ve tüketiciyi bir araya getirecek.

Şenlik 17 Kasım Cuma günü Saat 14.00’de çarşı meydanında, “Mandalinalı Yemek ve Tatlı”, “Mandalinalı Hediyelik Eşya” yarışmalarıyla başlayacak.

18 Kasım Cumartesi günü sabah 10.00’da  başlayacak “Kendi Mandalinanı Topla” etkinliğinin ardından Saat 13.00’de Çocuk Belediyesi Barış Manço Parkı’nın açılışı yapılacak. Açılışta Doğukan Manço babası Barış Manço’nun yıllarca televizyon ekranlarında gerçekleştirdiği “Adam Olacak Çocuk” şovunu Seferihisarlı çocuklarla birlikte gerçekleştirecek.

Mandalina Şenliği programı Saat 14.00’te 19 Kasım Pazar günü çarşı meydanından kortej yürüyüşünün ardından Kapalı Pazaryeri’nde başlayacak. Şenlikte “En İyi Mandalina Yetiştiricisi” ve “Mandalina Kral ve Kraliçesi” yarışmaları düzenlenecek. Finale kalan 10 kız ve erkek yarışmacı Mandalina Kral ve Kraliçesi olmak için sahneye çıkacak. Etkinlikte ünlü sanatçı Feridun Düzağaç muhteşem şarkılarıyla sevenleriyle buluşacak. Ayrıca şenlik alanında üretici ve sivil toplum kuruluşları stantları açılacak.

Seferihisar Ülkenin Dört Bir Yanından Katılım Bekliyor

Mandalina mevsimini yine her yılki gibi büyük bir coşkuyla kutlayacaklarını belirten Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Bu yıl kutlamalarımızı 3 güne çıkardık. Sekiz yıldır üst üste toplamda 18.kez gerçekleştirdiğimiz şenliğimiz artık Türkiye’de herkes tarafından bilinen ve merak edilen bir şenliğe dönüştü. Yine Türkiye’nin dört bir yanından katılım bekliyoruz. Bu yıl da bol “c vitaminli”  ve keyifli bir hafta sonu için tüm halkımızı Seferihisar’a davet ediyorum” dedi.

Yarışmalara katılmak için başvurularınızı Seferihisar Belediyesi resmi internet sitesinden yapabilirsiniz.

http://seferihisar.bel.tr/

Haber + Fotoğraf: Apelasyon Genç Ekibi'nden Ali Mesut KARSLI, Pelin PEKGÖZ