2.Uluslararası Biyodinamik Organik Tarım Konferansı Gerçekleşti

“2.Uluslararası Biyodinamik Organik Tarım Konferansı” 20-22 Ekim 2017 tarihlerinde Tefenni - Burdur'da gerçekleşti.

Biyodinamik Organik tarım konusunda uzman isim Sn. Hans Supenkamper’in moderatörlüğünde gerçekleşen konferansta; eğitimler, workshoplar ve çiftlik gezileri düzenlendi. Dünyadan ve Türkiye’den biyodinamik organik çiftlik örneklerinin de verildiği konferansa; tarım sektörü ve kontrol sirketlerinden temsilciler, çiftçiler ve üniversite öğrencileri katıldı. İstafil Çiftliği ve Birlik AŞ sponsorluğundaki konferansta bitkisel üretimde kullanılan kompost ve biyodinamik preparatlar hazırlandı. Biyodinamik tarımın temel unsurlarından olan hayvan yetiştiriciliği kapsamında, biyodinamik çiftliklerin ahırlarında incelemeler ve değerlendirmeler yapıldı.

Demeter-Turkey kurucusu Arzu Duran'ın müjdesini verdiği "Gezici Biyodinamik Organik Tarım Okulu" ve "Biyodinamik Organik Tarım Birliği" projeleri hakkındaki detaylı bilgilere ve duyurulara www.demeter-turkey.com adresinden ulaşabilirsiniz. 

Demeter : http://www.demeter.net/

Biyodinamik Tarım ile ilgili olarak Apelasyon E Dergimizde yayınlanmış olan ayrıntılı makaleye ulaşmak için lütfen TIKLAYINIZ.

 

Apelasyon Haber: Ali Mesut KARSLI